9 Haziran 2016 Perşembe

Püsküllü Bluz

Herkese merhabalar, hayırlı ramazanlar
Diktiklerim biriktikçe birikiyor ama bir türlü gelmeyen yaz, ülke gündemi, okulların yıl sonu etkinlikleri derken yazıların arası açıldıkça açılıyor.
Sırada daha çok bitmiş bluzum olmasına rağmen sonuncuyu çok sevince önceliği ona verdim.

Bir anda çıkan rüzgar ve yağmur altındaKumaşı aldığım gün bu model aklımdaydı. Kollarında ve eteğinde kullandığım şeritler kumaşımın yalnızca iki ucunda olunca oldukça düşünerek biçtim kumaşı. Bir de alt deseni belli olunca bluzun kol ve etek uzunluklarının dikilmeden önce belirlenmesi gerekti. Bedenini evde olan sevdiğim bir bluzu patron olarak kullanarak, kollarını da son zamanlarda dikişlerimde kullandığım gömlek kalıbını kullanarak yaptım. Kol ağzını ve etek ucunu son zamanlarda sıkça kullandığım paça telası ile yapıştırdım.
Püskül fikri bluz bittikten sonra doğdu. Yapmakla uğraşmadım, hazır aldım. İpiyle püskülü birleştirdiğim yer gözüme kötü görününce birleşme yerini evde bulduğum boncuklarla kapattım.

Kumaş tam yaz günlerinde giymek için. Tiril tiril. Dikmesi de çok kolay bir kumaştı. Yazın kendini gösterdiği ender günlerde birkaç defa giydim bile.

Herkese mutlu hafta sonları...

16 yorum:

 1. Güle güle giyinin, çok güzel olmuş :)

  YanıtlayınSil
 2. bluzları severim çok güzel olmuş..
  ellerine sağlık..
  sevgiler..
  http://benimisimdikis.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok seviyorum. Bu yıl dikebilmeye de başlayınca değmeyin keyfime.

   Sil
 3. Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Boncuklar ve püsküller çok güzel tamamlamış bluzun. Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler. başta hiç aklımda yoktu onlar. Sonra şekillendi.

   Sil
 4. Özlem'cim sayfanı açıp resmini gördüğümde bluzunun hazır olduğunu sandım çok beğendim çokk uğraşan ellerine gören gözlerine maşallah.

  YanıtlayınSil
 5. Sevgili aysel melike teşekkür ederim güzel yorumların için. kendi elimin değmediği hiçbir şeyi yayınlamamaya özen gösteriyorum.Moda blogları bu işi çok iyi yapıyor. ben sadece kendi çapımda yorumlar katıyor, fikir vermeye çalışıyorum.

  YanıtlayınSil
 6. çok teşekkürler sevgili sevim öztürk

  YanıtlayınSil
 7. anaokulu malzemeleri,eğitici oyuncaklar,kreş oyuncakları,anaokulu mobilyaları,anaokulu donanımları,eğitim araçları,okul öncesi eğitim araçları,eğitici oyunlar,toys,kindergarten materials,kindergarten toys,kreş malzemeleri,kreş mobilyaları,ahşap ve keçe oyuncaklar,akülü ve pedallı araçlar,akıllı tahta,robotik kodlama ve teknolojik oyuncaklar,galoşuk,yazı tahtaları,panolar,spor grupları,dolap ve kitaplıklar,masa ve sıralar,ilgi köşleri,ofis mobilyaları,macera parklar tıkla sepete ekle anaokulu ve kreş,yengeç eğitim araçları https://www.yengecegitim.com

  YanıtlayınSil